Dlaczego warto zamówić meble kuchenne na wymiar?

Robiąc remont w domu prędzej czy później zdecydujemy się na remont również kuchni ponieważ jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Każdy z mieszkańców spędza w nim bardzo dużo czasu w ciągu dnia. Warto więc zatroszczyć się o to by było to pomieszczenie zarówno wygodne jak i funkcjonalne. Aby spełnić oba te warunki najlepszym wyjściem jest podjęcie decyzji o zakupie mebli na wymiar. Daje to możliwość w pełni wykorzystanie każdego konta czy wnęki, co jest ogromnie ważne jeśli nasza kuchnia jest mała.

Zalety mebli kuchennych na wymiar:

Największą zaletą zakupu mebli kuchennych na wymiar jest właśnie możliwość zagospodarowania każdej przestrzeni zarówno szafkami dolnym jak i wiszącymi.Kolejną niesłychanie ważną zaletą jest to, że sami ustalamy sobie czy dana szafka ma być szeroka, wąska, z szufladami czy otwierana do góry. Daje to nam poczucie, że cała kuchnia jest naszym prywatnym projektem i w pełni jej wygląd oraz przeznaczenie każdego mebla zależy od nas. Meble projektowane na wymiar oprócz małych często niewymiarowych kuchniach znajdują swoje zastosowania również w salonach z tak zwanym aneksem kuchennym. Takie rozwiązania są coraz modniejsze ze względu na możliwość połączenia aneksu z wyposażeniem salonu wkomponowując w niego kilka szafek pełniących funkcję na przykład barku. Daje to doskonale zespolona całość.

Nieporównywalnie dużą zaletą mebli na wymiar do kuchni jest zabudowanie sprzętów i urządzeń używanych w gospodarstwie domowym. Takich możliwości nie dają nam standardowe zestawy mebli. Zabudowa pozwala nam ukryć wiele sprzętów które są nieestetyczne lub stylem nie pasują do wzoru mebli. Są to przede wszystkim wielkogabarytowe: pralka, lodówka, zmywarka, kuchenka gazowa lub elektryczna a nawet okap. Pozwala to na estetyczne ukrycie ich tak aby swobodnie można było z nich korzystać a zarazem nie psuły efektu wizualnego pomieszczenia.

Galeria projektów

Zapraszamy do konsultacji z projektantem i wyceny mebli kuchennych.

Comments are closed.