Ekskluzywne meble kuchenne – co je wyróżnia i dlaczego warto je kupić?

Meble wykonane z litego drewna mają ponadczasowy charakter. Kuchnia, w której wykorzystano ekskluzywne meble z drewna, nabiera wyjątkowego charakteru. Przy odpowiedniej pielęgnacji meble tego typu cechuje bardzo duża trwałość. Jeśli ulegną zniszczeniu można  łatwo poddać je renowacji. Do produkcji mebli wykorzystuje się kilka gatunków drewna.

Jednym z najpopularniejszych, ale niestety również najdroższych rozwiązań są meble dębowe.

Zaletą mebli dębowych jest bardzo duży wybór różnych wzorów i modeli. Ponieważ ten materiał cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, firmy produkujące meble tego typu dysponują szeroką ofertą, z której nawet bardzo wymagające osoby wybiorą coś dla siebie. Kolejną zaletą dębu jest jego trwałość. Dębowe szafki kuchenne są bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia oraz zabrudzenia. Dodatkowo pielęgnacja dębu nie nastręcza wielu trudności – wymaga olejowania raz na dwa miesiące. Zabieg ten gwarantuje wytrzymałość i zabezpiecza przed powstawaniem plam i działaniem wilgoci. Meble z tego materiału mogą przy odpowiedniej pielęgnacji służyć przez lata. Oczywiście nie bez znaczenia są walory estetyczne dębu – pasuje on doskonale do klasycznych i nowoczesnych wnętrz.

Kolejnym gatunkiem drewna używanym w produkcji mebli kuchennych  jest buk.

Buk cechuje się bardzo dużą trwałością oraz plastycznością, co daje możliwość swobodnego nadawania meblom z tego materiału bardziej dekoracyjnych kształtów. Ze względu na twardość buk nie ulega odkształceniom. Szafek wykonanych z tego drewna można używać do przechowywania bardzo ciężkich rzeczy. Meble z buku mogą mieć różne kolory, w zależności od obróbki jakiej zostały poddane. Zaletą buku jest wysoka trwałość i stosunkowo niska cena.

Innym gatunkiem drewna wykorzystywanym do produkcji mebli kuchennych jest olcha.

Olcha jest drewnem, które łatwo poddaje się obróbce, jednak nie jest tak trwałe i wytrzymałe jak buk czy dąb. Jest również bardziej podatna na zabrudzenia oraz mało odporna na wilgoć. W zawiązku z tym meble z olchy należy poddawać częstej konserwacji oraz chronić przed działaniem wody i pary wodnej.

Ciekawym rozwiązaniem są meble wykonane z jesionu.

Jest to trwały gatunek drewna, który cechuje niejednolite ubarwienie – wyraźnie pręgi i słoje. Meble z jesionu występują w bardzo wielu różnych kolorach, od naturalnego jasno-brązowego, po sztuczne barwy – czarny, biały czy zielony. Zaletą mebli z jesionu jest więc duża różnorodność kolorystyczna, która sprawia, że można je dopasować do wielu różnych wnętrz.

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta ekskluzywnych mebli z litego drewna. W katalogach znajdziemy meble w różnych rozmiarach i stylach. Różnorodność dostępnych modeli pozwoli wybrać coś nawet osobom, które są bardzo wymagające. Meble z drewna to nie tylko propozycja przeznaczona do klasycznych wnętrz – w połączeniu z elementami wykonanymi ze szkła i metalu nabierają nowoczesnego charakteru, są więc uniwersalnym rozwiązaniem, zarówno dla osób, które lubią tradycyjne, ciepłe wnętrza, jak i tych które cenią nowoczesność.

Comments are closed.