Kuchnia dla rodziny czy dla singla? Różnice jakie?

Czy kuchnia dla rodziny i dla singla to inny produkt?

Zdecydowanie tak. Różnią się bardzo wieloma cechami, jednak główną jest pojemność. W przypadku jednej jak i drugiej kuchni możemy sobie pozwolić na fantastyczny design oraz wyszukane materiały, natomiast w przypadku kuchni używanej przez wszędobylskie rączki i niespotykane umiejętności eksploatacji warto  pomysleć o materiałach bardzo trwałych jak lakier, ceramika, laminat (fronty), natomiast ostrożnie podchodzić do naturalnych fornirów czy frontów np. kamiennych, także

blat powinien mieć nieco zaoblone (niekoniecznie bardzo) krawędzie i być łatwy do skutecznego mycia . Tu polecane sa blaty ze spieków kwarcowych, trafficstone, kamień oraz myśląc ekonomicznie laminaty z powłoką HPL.

Kuchnie dla rodziny powinny zawierać te wszystkie elementy, które:

  • ułatwią przemieszczanie się w kuchni
  • pozwolą na logiczne rozplanowanie i dostęp do zawartości szafek
  • zredukują ilość wykonywanych ruchów podczas procesu gotowania do minimum (rozmieszczenie szafek z artykułami spożywczymi względem szafki na naczynia, garnki oraz zlewu)
  • zagwarantują łatwość sprzątania ( wysuwany sorter, wpuszczony zlewozmywak, płyta, dozownik stały na detergent)
  • zagwarantują trwałe, bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie – wzmocnione okucia , zawiasy mimośrodowe, redukcja do minimum ostrych kantów, systemów zapadkowych.
  • eliminują zagrożenie dla dzieci – brak  łatwego dostepu do szafek ze szkłem, wykluczenie dolnych frontów przeszklonych, szuflad umożliwiających wspinanie, należy się zastanowić nad młynkiem zlewozmywakowym, blokadą na sprzętach AGD.

Nie wolno jednak zapominać, iż mimo,że w przypadku kuchni dedykowanej rodzinom najważniejsza jest jej funkcjonalność i trwałość, powinna być ona sercem domu, być pięknie zaprojektowana i perfekcyjnie wykonana. Wybierając kuchnie Ramani dajemy Państwu taka pewność.

 

Kuchnia dla singla

powinna być bardzo ergonomiczna i funkcjonalna, posiadając optymalną ilość szafek, sprzętu AGD, tak, by wykorzystując możliwości, pokazać nieco przestrzeni i dać zabudowie tak nieczęsto spotykany oddech w postaci np. zrezygnowania z szafek wiszących lub zastosowanie centralnej multifunkcjonalnej wyspy. Kuchnie dla singla mogą być dość ekstrawaganckie, oczywiście w zależności od upodobań.  W takich kuchniach pięknie zaprezentuja się nieco bardziej delikatne fronty drewniane, kamienne, betonowe czy szklane. Możemy pozwolić sobie na prostopadle cięte krawędzie, szuflady frezowane lub zacinane, systemy dotykowe, elementy szklane. Także wybór blatów nie stwarza problemów, można pokusić się nawet o dość delikatne drewno czy staron, które w przypadku normalnej eksploatacji nie sprawiają żadnych problemów i są łatwe do miejscowej regeneracji. Częstotliwość użytkowania takiej kuchni jest z reguły mniejsza niż w przypadku kuchni  dla rodziny i wymusza to na niej bycie atrakcyjną samą w sobie, tak, by nawet sporadycznie używana stanowiła ozdobę domu.

Zapraszamy do kontaktu

 

Comments are closed.