Nowoczesne kuchnie włoskie ekskluzywne – jakość, trwałość, funkcjonalność.

O kuchniach włoskich słów kilka

Nowoczesne meble włoskie charakteryzują się niepowtarzalnością oraz niezwykłym luksusem. Wybierane są najczęściej przez osoby ceniące niezależność, lubiące żyć w zgodzie z panującymi trendami architektonicznym.  Zastosowanie w ekskluzywnych kuchniach włoskich najnowszych technologii sprawia, że meble te stają się spełnieniem wszelkich oczekiwań zarówno jakościowych, funkcjonalnych jak i designerskich.

Ekskluzywne włoskie meble

kojarzą się z ciekawymi formami i bardzo dobrą jakością. Meble takie świetnie odnajdują się we wnętrzu zarówno klasycznym jak i nowoczesnym, dodając przestrzeni niebanalnego charakteru.  Meble te są projektowane przez najlepszych projektantów oraz z materiałów najlepszego gatunku , często z materiałów niestandardowych jak maty kamienne . W przypadku kuchni włoskich trudno mówić o masowej produkcji. Każdy mebel takiej kuchni to dzieło sztuki w najdrobniejszym szczególe.

Zastosowanie elementów najwyższej, jakości skutkuje trwałością i funkcjonalnością.

Ekskluzywna nowoczesna kuchnia włoska to kuchnia zaprojektowana i dopasowana do indywidualnych potrzeb zamawiającego ją klienta. Swoboda wykorzystania całej przestrzeni  sprawia, że użytkownicy takiej kuchni czują się w niej wspaniale. Wiele lat pracy firm zajmujących się projektowaniem mebli włoskich doprowadziło do stworzenia i opracowania rozwiązań, które czynią pracę w kuchni najbardziej komfortową, efektywną i ergonomiczną.

W kuchni występuje pięć stref, każda z nich spełnia inną funkcję. Zapasy, przechowywanie, zmywanie, przygotowanie jak również gotowanie i pieczenie. Dzięki określeniu niezbędnej przestrzeni użytkowej do pracy, zostały opracowane dodatkowe systemy ułatwiające funkcjonowanie. Zastosowanie w szafkach dolnych szuflad, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów całkowicie się wysuwają.  Pozwala to na swobodny dostęp do najdalszego narożnika. W szufladach stosuje się praktyczne systemy podziału wewnętrznego, co pozwala na przechowywanie potrzebnych akcesoriów w porządku.
  •  Zastosowanie w drzwiach, frontach górnych i szufladach wysokiej, jakości okuć pozwala na łatwe otwarcie, delikatne i ciche zamykanie. Okucia najlepszych firm posiadają dożywotnie gwarancje użytkowania, co pozwala mieć pewność, że przez cały okres użytkowania kuchni każda szafka będzie funkcjonować i wyglądać bez zarzutu, fronty nie będą opuszczone, szuflady będą się bezszelestnie i łatwo domykać.
  • Zastosowanie zamiast tradycyjnych szafek górnych, szafek z frontem poziomym pozwala na łatwe otwieranie i swobodną eksploatację przestrzeni. Front zatrzymuje się  zawsze w pozycji, w której został pozostawiony (zastosowanie np. systemu BLUMOTION, pozwalającego na  ciche i delikatne zamykanie, otwieranie szafek oraz szuflad bez względu na to czy są ciężkie czy lekkie) i przede wszystkim zamyka się z taką sama łatwością, z jaką się otwiera.
  • Zastosowanie w szufladach posiadających uchwyty lub bez uchwytów intuicyjnych systemów typu SERVO –DRIVE pozwala na ich bezbłędne działanie. Jest to system polegający na zastosowaniu elektroniki.  Wystarczy w dowolnym miejscu dotknąć front szuflady lub szafki, aby ten samodzielnie się otworzył. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie zamiast szafki narożnej szuflad narożnych ,które dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu (np. SPACE – CORNER)  całkowicie się wysuwają i mamy pełen wgląd w jej zawartość.  Taką szufladę uzupełnia się funkcjonalnym oraz praktycznym podziałem wewnętrznym np. ORGA – LINE pozwalającym na łatwe utrzymanie porządku.
  • Zastosowanie najnowszego rodzaju zawiasów w szafkach  pozwala na bardzo szeroki kont otwarcia szafki oraz gwarantuje stabilność frontu. W nowoczesnych kuchniach w stylu włoskim, tam, gdzie można , rezygnuje się z półek, zastępowane są one szufladami z cichym domykiem, np. tandembox. Szuflady mogą być metalowe lub drewniane i charakteryzują się łatwością wysuwu oraz płynnością ruchu nawet przy dużym obciążeniu. 

Czysta stylistyka i dbałość w doborze komponentów, stanowią o wyjątkowym i uniwersalnym charakterze kreowanej przestrzeni w kuchniach włoskich.

  • Meble w kuchniach włoskich to produkt wykonany z najlepszych materiałów w oparciu o bardzo solidną konstrukcję dającą pewność długoletniego użytkowania. Nowoczesna kuchnia włoska to prostota i oryginalność układów, wysoka jakość materiałów frontów i blatów, które dzięki połączeniu z nieograniczoną gamą kolorów stanowią bazę niepowtarzalnych rozwiązań.
  • Fronty mogą być wykonane z fornirowanych paneli MDF, które mogą występować w kilkunastu wersjach kolorystycznych. Szkło lakierowane, które dostępne jest w kilku wariantach kolorystycznych może być wypełnieniem frontu.
  • Ekskluzywne meble kuchenne to duża ilość prostych brył oraz konturów. Dzięki czemu bardzo łatwo zaaranżować przestrzenne wnętrza. Włoskie meble kuchenne to perfekcja wykonania oraz dbanie o każdy najdrobniejszy choćby szczegół oraz detal. Dzięki czemu każda kuchnia jest oryginalna i posiada swój własny wyszukany klimat świadczący o dobrym stylu i indywidualnym upodobaniu właściciela.

Comments are closed.