Projektowanie kuchni online wady i zalety. Projektant kuchni dlaczego warto?

Kuchnia to miejsce szczególne, to w niej spędzamy najwięcej wolnego czasu nie tylko podczas spożywania posiłków.  Kuchnia to również miejsce, w którym organizujemy przyjęcia, imprezy okolicznościowe oraz przyjmujemy gości.  By jednak  mogła być ona  miejscem spotkań powinna być odpowiednio zaprojektowana.  Nie ma reguły co do jej wymiarów, nawet najmniejsza, ale odpowiednio zaprojektowana będzie bardziej funkcjonalna od dużej urządzonej bez pomysłu.

Każdy z nas chciałby, aby kuchnia spełniała kilka funkcji:

  • odpowiednia ilość szafek do przechowywania produktów,
  • funkcjonalny rozstaw mebli kuchennych oraz sprzętów pozwalający na komfortowe przygotowanie posiłków ( zlew, blat lodówka, zmywarka – umieszczone blisko siebie)
  • modna  i pełna ciepła aranżacja sprawiająca, że chce się w niej spędzać czas.

W jaki sposób można połączyć te trzy funkcje wnętrza i mebli kuchennych?

Odpowiedź jest prosta, kuchnia powinna być zaprojektowana przez doświadczonego projektanta. Osoba ta, dzięki posiadaniu odpowiedniej wiedzy oraz zamiłowaniu do funkcjonalnego urządzania pomieszczeń kuchennych  sprawi, że Twoja kuchnia będzie taka jaką sobie wymarzyłaś.

Samodzielne urządzanie kuchni (np: projektowanie kuchni online)

może być ryzykowne, zwłaszcza jeśli nie masz drygu do urządzania wnętrz ze smakiem. Warto pamiętać, że kuchnia nie może być tylko ładna, jej podstawowym zadaniem jest to by każdy członek rodziny czuł się w niej komfortowo. Projektant po przeprowadzeniu wywiadu z osobami korzystającymi z niej będzie mógł stworzyć miejsce, w którym będziecie czuli się komfortowo, a wykonywanie czynności takie jak przygotowanie posiłków będzie tylko przyjemnością.

Wzorując się na kuchniach z katalogów warto brać poprawkę na to, że kuchnia dla singla, rodziny wielodzietnej, czy pary powinna być urządzona w inny sposób.  Dlatego tak ważne jest by podczas urządzania jej skorzystać z pomocy osoby, która zna się na projektowaniu- sami możemy stworzyć kuchnię piękną urządzoną według najnowszych trendów ale mało funkcjonalną.

Dlaczego warto zatrudnić projektanta kuchni?

  • Projektant przed przystąpieniem do pracy przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad mający na celu poznanie potrzeb oraz wizji idealnej kuchni.
  • Każdy etap tworzenia zostaje z Tobą przedyskutowany, na każdym kroku można wprowadzać zmiany mające na celu uzyskanie idealnego efektu aranżacyjnego.
  • Nie ma możliwości wystąpienia błędu podczas zakupu mebli kuchennych, projektant dokonuje dokładnych pomiarów dzięki czemu ryzyko zakupu mebli nie pasujących do pomieszczenia zostaje ograniczone do minimum.
  • Kuchnia będzie nie tylko urządzona modnie, ze smakiem ale przede wszystkim zdaniem projektanta jest to by była funkcjonalna.
  • Projektant zna najnowsze trendy obowiązujące w kuchniach, jego pomysły zaowocują przygotowaniem oryginalnej kuchni, której każdy będzie Ci zazdrościł.
  • Nic nie tracisz zatrudniając projektanta, ponieważ dzięki niemu nie masz możliwości popełnienia pomyłki przy urządzaniu kuchni.  Opcja ta pozwala na to by koszty urządzania ograniczyć do minimum.
  • Projektant przygotuje projekt kuchni według wcześniej ustalonego budżetu, dzięki czemu wiesz jaki będzie całkowity koszt urządzenia kuchni.

Nie ważny jest rozmiar kuchni, ważne by była urządzona w profesjonalny sposób, a z doświadczenia wynika, że tylko  projektant kuchni potrafi w idealny sposób stworzyć projekt kuchni,w której będziesz czuć się komfortowo. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy jak odpowiednie ustawienie blatów, mebli kuchennych oraz sprzętów ułatwia korzystanie z niej. Prostym przykładem jest umieszczenie sprzętów w dużej odległości od siebie, w tym przypadku zwykłe przygotowanie posiłku polega na bieganiu z jednego końca pomieszczenia na drugi.

Wyślij zapytanie o projekt swojej kuchni.

Comments are closed.